دسته‌بندی نشده

دوربین مدار بسته و حسگر حرکت

دوربین مدار بسته حساس به حرکت

دوربین مدار بسته حساس به حرکت

دوربین مدار بسته حساس به حرکت: امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوع دوربین مداربسته حساس به حرکت

دوربین های مدار بسته یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در این روزها به شمار می آید. از این رو انتخاب دوربین با قابلیت ها و دقت بالا کمک بسیاری به شما، در مواقع مورد نیاز می کند. یکی از قابلیت های رایج دوربین های مداربسته حساسیت به حرکت می باشد.

حساسیت به حرکت در بیشتر محصولات نظارتی وجود دارد و برای تنظیم کردن ان از طریق قسمت تنظیمات دستگاه می توان اقدام نمود. برای اطلاع کامل در رابطه با این قابلیت و قیمت های موجود تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

قابلیت تشخیص حرکت چگونه کار می کند؟

نحوه ی عملکرد این قابلیت به گونه ای است که هر گونه تغییر در تصویر را به عنوان تغییر شناسایی و ثبت می کند. برای اینکه بهتر قابلیت حساسیت به حرکت یا Motion detection را بشناسید، باید بدانید که این موشن دیتکشن یکی از اولین قابلیت های مبتنی بر پردازش تصویر است.

در این عملکرد پردازنده شما در هر لحظه یک صحنه را در دو لحظه متفاوت، ثبت و مقایسه می کند و با شناسایی و تشخیص مقدار تغییرات در تصاویر متوالی، تعداد حرکت را ثبت می کند. این بدین معناست که اگر تغییر نور ناگهایی در تصویر داشته باشید نیز این تغییرات به عنوان حرکت شناسایی خواهد شد.

یا حتی صدای بلند که باعث لرزش دستگاه شود نیز به عنوان حرکت ثبت و شناسایی می شود. این دوربین در صورت ساکن بودن محرک، به حالت آماده به کار یا انتظار(Standby)  در می‌آید تا تغییر دیگر در همین حالت باقی می مانند. همچنین از طریق موبایل با اینترنت وای فای هم قابلیت کنترل و بازبینی را دارا می باشند.

مزایای دوربین های حساس به حرکت:

از جمله مزایای این دوربین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت انتقال تصویر به تمام نقاط جهان از طریق اینترنت بر روی موبایل و کامپیوتر را دارند.
  • دارای سنسورهای حساس به حرکت هستند.
  • انواع مختلفی از آنها نیاز به دستگاه  DVRندارند.
  • قابلیت دید در شب را دارند.
  • بی‌سیم هستند.
  • از باطری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند.
  • مصرف برق بسیار پایینی دارند.
  • دوربین مدار بسته حساس به حرکت

معایب دوربین مدار بسته حساس به حرکت:

دوربین مداربسته حساس به حرکت: این دوربین ها توانایی تشخیص یک شخص، یک برگ، یک حیوان، یک سایه یا جرقه و یا تغییر ناگهانی نور را به صوت مجزا ندارد. هر تغییر را به عنوان یک شی واحد ثبت می کند.

موارد استفاده از دوربین مدار بسته حساس به حرکت

دوربین مداربسته حساس به حرکت: دوربین های مدار بسته در بسیاری از مکان های مسکونی، اداری، تجاری، راه ها و جاده ها کاربرد دارد. اما دوربین هایی که حساس به حرکت هستند در مواردی که دوربین های مداربسته کمک چندانی نمی کند، هم کاربرد دارد. این موقعیت ها شامل دوربین های کنترل ترافیکی که در جاده ها و تقاطع های شهری نصب می شوند، می باشد.

بدین صورت که از قسمت پنل تنظیمات تعداد حرکت های حداکثر را ثبت کرده و اگر از آن مقدار بیشتر شوند، با مخابره به سیستم مرکزی، تغییرات کلی در زمان چراغ های راهنمایی و ابزارهای کنترل ترافیکی اتفاق می افتد.

همچنین برای محاسبه چگالی یک مقطع از مسیر یا به دست آوردن حجم کلی مسیر، برای محاسبات ترافیکی یا بهبود درجه ی راه ها بسیار کارآمد می باشد. در صورتی مه دوربین های مداربسته ی معمولی همچین قابلیتی را ندارند.

عوامل موثر بر قیمت دوربین مدار بسته حساس به حرکت چیست؟

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت برند تولید کننده دوربین است. گاها دیده می شود بعضی برند ها با ارائه کیفیت یکسان ولی قیمت بالاتری نسبت به برند های دیگر دارند.

دوربین مدار بسته حساس به حرکت

شما می توانید با کمک این دوربین ها، به طور موثر حرکت ها را همانطور که شما تمایل دارید با آزمون و خطا بسیار با تغییر در تنظیمات دوربین به کار ببرید . قرار دادن دوربین های حساس به حرکت در مناطق ترافیکی بالا فضای هارد دیسک شما را کاهش خواهد داد

زیرا احتمالا همه زمان ها ضبط خواهد کرد. هم چنین با انجام این عمل، شما را در صرفه جویی در فیلم های ضبط شده کمک نخواهد کرد، بنابراین ضبط تمام وقت ممکن است انتخاب خوبی برای سرویس دوربین باشد.

نکته مهم، داشتن یک سیستم قدرتمند دوربین امنیتی و نظارتی برای محافظت از دارایی هاو ثروت های شما است، بنابراین بالا بردن فضای هارد دیسک برای ثبت همه ساعته، ترجیحا گزینه بسیار مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *